20. marraskuuta 2017

TUL:n veteraanipäivien petankin ja rantaonginnan tulokset 25.-26.5.2015, Varkaus

Petankki


A-sarja

1. Uotilan Työväen Urheilijat Rauma 3 (Katriina Tuominen, Vesa Tuominen, Pekka Urponen), 2. Karkkilan Urheilijat 2 (Teuvo Niemi, Erkki Saarinen, Tapani Juselius), 3. Lempäälän Jyry (Alpo Pajunen, Ilmo Parviainen, Jukka Laitinen), 4. Tartto SVK EST (Peeter Kulm, Enn Mainla, Vello Pluum), 5. Taipalsaaren Riento (Jouko Meuronen, Markku Talonpoika, Kalevi Viskari), 6. Karkkilan Urheilijat 3 (Reijo Suominen, Taito Pietilä, Asko Räsänen), Voikkaan Viesti (Reijo Tiihonen, Kalevi Pahkala, Oiva Pahkala), Jyväskylän Valo 3 (Alpi Kylmänen, Erkki Metsä, Pekka Lähteelä).

B-sarja:

1. Varkauden Tarmo (Erkki Hyttinen, Pentti Taskinen, Markku Pellikainen), 2. Karhu-Petankki Kotka 4 (Folke Roberts, Pekka Koivunen, Raila Koivunen, Maija Kärkkäinen), 3. Karhu-Petankki Kotka 3 (Jorma Syrjänen, Jukka Joukainen, Keijo Esko), 4. Uotilan Työväen Urheilijat Rauma 2 (Seppo Myllylä, Pertti Nieminen, Reijo Rantanen), 5. Karkkilan Urheilijat 1 (Jukka-Pekka Ropponen, Timo Autio, Eino Hellsten, Kalevi Lappalainen), 6. Uotilan Työväen Urheilijat Rauma 1 (Paavo Kääntee, Olavi Nieminen, Eero Vaahtera), 7. Karhu-Petankki Kotka 1 (Raimo Vakkari, Jukka Kähärä, Jaakko Hurtta, Raimo Hokkanen), 8. Lappeenrannan Kisa-Toverit (Jouko Lairi, Pertti Raatikainen, Martti Haimila), 9. Karhu-Petankki Kotka 2 (Reijo Sintero, Jouko Kaskela, Lasse Koivunen), 10. Voisalmen Kunto Lappeenranta (Taisto Derander, Asko Kokkola, Erkki Saarinen).

C-sarja:

1. Jyväskylän Valo 4 (Seppo Pennanen, Esa Maukonen, Pentti Kytönen), 2. Jyväskylän Valo 2 (Antero Raatikainen, Kauko Honkanen, Jouni Ylelä), 3. Simpeleen Vesa (Aimo Juvonen, Heikki Kärhä, Osmo Anttonen, Esko Melartin), 4. Leppävaaran Sisu Espoo 1 (Pekka Vauhkonen, Niilo Koskenkorva, Harri Rinne, Eero Suutala), 5. Leppävaaran Sisu Espoo 4 (Börje Eklund, Leo Sorsa, Jouko Pirttikoski), 6. Vaajakosken Kuohu 1 (Paavo Venäläinen, Tauno Forsell, Pentti Manninen), 7. Tainionkosken Tähti 1 (Kari Hämäläinen, Pauli Putto, Reijo Ruhanen), 8. Keljon Viesti Jyväskylä 3 (Pentti Pöyhönen, Marita Penttinen, Kauko Rekonen).

D-sarja:

1. Leppävaaran Sisu Espoo 2 (Erkki Jokela, Pentti Nikulainen, Jyrki Piitulainen), 2. Kalvolan Isku (Anja Metsälä, Pirkko Paavola, Pekka Vilponen), 3. Keljon Viesti Jyväskylä 1 (Kari Penttinen, Jarkko Mänttäri, Keijo Mänttäri), 4. Vihdin Isku (Rauno Lumikumpu, Pertti Marttelin, Ari Michelsson, Tarja Michelsson), 5. Tainionkosken Tähti 2 (Harri Vesala, Seppo Henttonen, Teuvo Rissanen), 6. Jyväskylän Valo 1 (Unto Räsänen, Pentti Kauppinen, Pirkko Anttonen, Veikko Kosunen), 7. Leppävaaran Sisu Espoo 3 (Reino Pihlajaniemi, Tage Strömberg, Pertti Salonen), 8. Pääskylahden Vesa Savonlinna (Erkki Kokkonen, Seppo Kyllönen, Sakari Silvennoinen), 9. Keljon Viesti Jyväskylä 2 (Arvo Vanhanen, Reino Vanhanen, Martti Keskinen), 10. Vaajakosken Kuohu 2 (Matti Pöppönen, Veikko Hiekkanen, Kauko Venäläinen).

Naiset duppeli

A-sarja:

1. Leppävaaran Sisu Espoo 4 (Hanna Jokela, Tuulikki Nikulainen), 2. Karhu-Petankki Kotka 1 (Elli Kettunen, Eeva Hänninen), 3. Leppävaaran Sisu Espoo 1 (Helga Laakso, Pirkko Haikonen), 4. Karhu-Petankki Kotka 2 (Helena Syrjänen, Pirjo Pekkola), 5. Karkkilan Urheilijat 1 (Paula Kiiveri, Raili Pietilä), 6. Leppävaaran Sisu Espoo 2 (Leila Pirttilahti, Kaija Vauhkonen).

B-sarja:

1. Kalvolan Isku (Sirkka Laine, Ulla Saarinen), 2. Karkkilan Urheilijat 2 (Raili Varalahti, Marja-Liisa Niemi), 3. Jyväskylän Valo (Helinä Vornanen-Metsä, Raija Kytönen), 4. Karhu-Petankki Kotka 3 (Eija Haaja, Anu Pakkanen), 5. Uotilan Työväen Urheilijat Rauma (Leena Sormunen, Terttu Lamminpää), 6. Vaajakosken Kuohu/Jyväskylän Valo (Orvokki Venäläinen, Riitta Jämsä).

C-sarja:

1. Leppävaaran Sisu Espoo 3 (Aili Sorsa, Riitta Harinen-Rinne), 2. Tartto SVK EST (Agnes Sirkel, Ene Malle Kutsar), 3. Karhu-Petankki Kotka 4 (Marja-Leena Lehtimäki, Anneli Rissanen), 4. Karhu-Petankki Kotka 5 (Riitta Ahlgren, Seija Esko), 5. Leppävaaran Sisu Espoo 5 (Anja Salonen, Anneli Suutala), 6. Vaajakosken Kuohu Marjatta Weckman, Seija Tuovinen).

Rantaongintakilpailut 

Myl:

1) Timo Turunen HeiUK 3463, 2) Tero Nikkanen LUK 3160, 3) Jouni Puujoki HeiUK 2077, 4) Matti Tyrväinen KKM 1406, 5) Jorma Rajakannas LepU 1389, 6) Kari Nikkanen Vapa (pari takaisin laskettua kiiskeä).

M65:

1) Risto Tirkkonen HeiUk 5012, 2) Pekka Hujanen PuPi 3297, 3) Harri Raita SiiKa 1213, 4) Seppo Hänninen STO 1171, 5) Reijo Huuskonen LepU 235.

M75:

1) Pentti Hänninen OUK 2064, 2) Juhani Hänninen STO 1749, 3) Kalevi Holopainen KK-V 1716, 4) Kauko Kuokkanen VTO 1077, 5) Unto Keituri VTO 580.

N65:

1) Kaija Raita SiiKa 1425, 2) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 1243.

N75:

1) Toini Eronen VTO 1287, 2) Helvi Poutiainen LepU 1081, 3) Raija Tunnila VTO 995.

Katselukerrat (8154)/Kommentit (0)

Tunnisteet:

27. toukokuuta 2015/Tulokset

Jätä kommentti

Nimi:
Sähköposti:
Kommentti:
Lisää kommentti
Muista myös