19. syyskuuta 2017
Apurahoja myönnettiin 64 urheilijalle

Apurahoja myönnettiin 64 urheilijalle

Viljo ja Vieno Salon säätiön apurahat nuorille urheilijoille, TUL-JHL -valmennusapurahat, TEAM:n, Puuliiton ja Somic Oy:n apurahat on myönnetty. Apurahoja sai yhteensä 64 urheilijaa.

Viljo ja Vieno Salon säätiön apurahat 2017

Aerobic

*Keurulainen Maija Valkeakosken Koskenpojat
*Kortelainen Verena VaKp
*Koskinen Jasmin VaKp
*Åhlgren Suvi VaKp
*jaettu apuraha

Jousiammunta
Pöyhtäri Rasmus V- ja U seura Himangan Roima

Judo
Tuurala Henri Raision Ryhti

Karate
Suvijärvi Eevi Haminan Shukokai

Luistelu
Kivioja Laura Porin Pyrintö
Oras Eemil-Oskari Porin Pyrintö
Oras Tilda-Sofiia Porin Pyrintö 

Melonta
Niemenpää Mikko Tampereen Vihuri

Nyrkkeily
Aliu Krenar Kirkkonummen Nyrkkeilykerho
Hakkarainen Mico Forssan Nyrkkeilijät
Hartman Miika Lahden Kaleva
Jurvanen Masi Tampereen TN
Lehmusvirpi Antti Waasan BC
Virtanen Aleksi Lahden Kaleva 

Painonnosto
Mukkala Kirsi-Marja Rovaniemen Reipas

Pyöräily
Heikkilä Niko Ounaksen Pyörä-Pojat
Manninen Simeon Ounaksen Pyörä-Pojat

Suunnistus
Viippola Aapo Oulun Tarmo

Voimanosto
Jokela Heli Kokkolan Jymy
Kuusisto Tomi Lapuan Ponnistus
Laakso Essi Kokkolan Jymy
Löllö Julianna Kokkolan Jymy

Voimistelu
Ojala Rosanna Tampereen Sisu

Yleisurheilu
Ahola Eero Porin Yleisurheilu
Eriksson Samuli Salon Vilpas
Hakanen Saara Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
Ihander Petri KUY
Keskinen Jere Vaasan Toverit
Kilpeläinen Vilho Piikkiön Kehitys
Koilahti Taika Turun Weikot

*Komulainen Aatu KUY
Korkeasalo Arttu Lielahden Kipinä
Kytölä Marcus Hyvinkään Seudun Urheilijat
Kytölä Maria Hyvinkään Seudun Urheilijat
Könönen Henriikka Kuivasjärven Aura
*Lehtinen Roosa Turun Weikot
Mahonen Sanni KUY
Mäkelä Iina-Kaisa KUY
Määttänen Eveliina KUY
*Määttänen Jaakko KUY
*Nirkkonen Venla-Noora Turun Weikot
Sailola Atte Salon Vilpas 
Seppä Saija Suolahden Urho
Tirkkonen Panu Keiteleen Kunto
Tirkkonen Taija Keiteleen Kunto
Wallenius Noora KUY
*jaettu apuraha

Kriteerit:
 
15 - 22-vuotiaat 
SM-mitali
arvokilpailu-edustus (NMM, NEM, mo)

TUL – JHL apurahat 2017

Aerobic
Vihervä Laura Valkeakosken Koskenpojat 

Nyrkkeily
Turunen Elina Kuopion Riento

Painonnosto
Lintula Toni Rovaniemen Reipas
Mukkala Matias Rovaniemen Reipas
Pirkkiö Rikhard Rovaniemen Reipas
Pirkkiö Robert Rovaniemen Reipas

Pyöräily
Niemi Marco-Tapio Tampereen Yritys 

Yleisurheilu
Pekkola Eerikki Tampereen Kisatoverit

SOMIC apurahat 2017 

Lentopallo
Sosunoff Matias Keimolan Kaiku

Luistelu
Harri Levo Oulun Tarmo

Uinti
Tessa Nurminen Eura Swimming Team

Voimistelu
Jouki Tikkanen Rekolan Raikas

Yleisurheilu
Jani Kiiskilä Veitsiluodon Kisaveikot

TEAM apuraha 2017

Yleisurheilu
Milja Thureson Turun Toverit

Puuliitto apuraha 2017

Voimanosto
Satu Pylväs Kokkolan Jymy
 

Katselukerrat (2429)/Kommentit (0)

Tunnisteet:

10. toukokuuta 2017/Jutut

Jätä kommentti

Nimi:
Sähköposti:
Kommentti:
Lisää kommentti
 


TUL Uutisviesti

Tilaa uutiskirje

Uutiskirjeen tilaajana saat kerran kuussa ajankohtaista infoa TUL:n tapahtumista.

Luetuimmat jutut